Vyhledávání:

rozšířené

Celkem za: 0 Kč

+420 601 222 582

Doporučte nás

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?

» Doporučte nás!

Články o produktech

Orientujte se v novinkách firmy DaiwaOrientujte se v novinkách firmy Daiwa

Pokud jste fanoušky špičkových rybářských navijáků Daiwa, určitě sledujete i neutuchající neustálý technický vývoj v různých detailech a parametrech. Potom Vás také slova ZAION, MAG SEALED, ABS nebo AIR BAIL nemohou zaskočit. Pro ty ostatní, kteří by chtěli bezvadný spolehlivý rybářský naviják, ale v nových zkratkách poněkud plavou, tu máme stručný soupis s vysvětlením.

 

Firesteel - hořčíkové křesadlo pro outdoorové znalceFiresteel - hořčíkové křesadlo pro outdoorové znalce

Pokud si v přírodě chcete rozdělat oheň, většinou sáhnete po zápalkách nebo zapalovači. Jiné to mají ale milovníci survivalu, jakési dobrodružné odnože trampingu, kteří se vyžívají v minimalismu a zkoušejí, co by eventuálně v přírodě zvládli sami bez pomoci. Firesteel je tyčinka z hořčíkové oceli, která slouží jako křesadlo pro rozdělávání ohně dobrodruhům všeho druhu počínaje speciálními složkami armády a konče námi, normálními smrtelníky, co v pátek po práci nasedají na vlak a ujíždějí z ruchu velkoměsta do náruče paní Přírody.

 

PVA a jeho využití v rybařeníPVA a jeho využití v rybaření

PVA je syntetická plastická ve vodě rozpustná látka se šitokým uplatněním v průmyslu, medicíně a samozřejmě v rybaření. Díky tomu, že se PVA rozpouští ve vodě beze zbytku a nezanechává za sebou toxické zbytky, nevadí rybám a ani je neodpuzuje, hojně se používá v případech, kdy je potřeba do úhledného balíčku sbalit návazec nebo i krmení, nahodit několik desítek metrů a nechat ve vodě rozbalit.

 

Bolognese - boloňky - plavačkové speciálySeznamte se s plavačkovými pruty Bolognese

Když se řekne Bolognese, většina lidí si zcela oprávněně vzpomene na italskou omáčku na těstoviny. Menší část, většinou rybáři, si vzpomene také na plavačkové rybářské pruty bolognese, v českých zemích nazývané "boloňky", se kterými nejčastěji pracují závodníci v plavané. Že se díky příznivým cenám a opravdu zábavnému chytání začínají boloňky rozšiřovat podél břehů českých řek i mezi amatéry, se vůbec nelze divit.

 

k čemu je feederová guma?K čemu je feederová guma?

Feederová guma jako součást montáže při rybolovné technice feeder pomáhá eliminovat nebezpečí přetržení vlasce při prudkém záběru. Význam feederové gumy je tím větší, čím větší je nepoměr mezi tuhostí prutu a tloušťkou kmenového a návazcového vlasce, případne nepoměr mezi oběma vlasci. Přes tuto jednoduchou logiku je někdy feederová guma záminkou k hloupým poznámkám okolních rybářů. Nenechte se odradit a používejte vlastní hlavu. Pár drobností Vám řekneme v tomto článku.

 

 

Rybářské pruty a jejich varianty

Rybářské pruty patří k základnímu a zároveň velmi důležitému vybavení každého rybáře. Od kvality prutu se totiž značně odvíjí váš úspěch. Proto výběru rybářského prutu věnujte patřičnou pozornost a nenechejte se zlákat první reklamou, na kterou narazíte. Na trhu se setkáte s pruty mnoha více či méně známých výrobců – vyznat se v nich může být někdy obtížné. Pojďme se společně podívat na nejrozšířenější druhy prutů i na to, jak prut vybrat.

Provozovatel