Vyhledávání:

rozšířené

Celkem za: 0 Kč

+420 601 222 582

Doporučte nás

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?

» Doporučte nás!

Bolognese - boloňky, pruty pro plavanou

Boloňky, neboli pruty bolognese jsou dlouhé lehoučké plavačkové speciály, používané hlavně na závodech, ale perfektní a zábavné i pro hobby rybáře.

Cenový filtr
Výrobci Výrobci
DAIWA Megaforce bolo 5m 50g Delphin Xenox 5m 30g Delphin Xenox 6m 30g
Bolognese DAIWA Megaforce bolo 5m 50g
Bolognese Delphin Xenox 5m 30g
Bolognese Delphin Xenox 6m 30g
Rybářský plavačkový prut z vysokomodulového grafitu se skvěle vyváženou stavbou,
Delphin Xenon - teleskopický a velice lehký prut na plavanou v délce 5 m.  Vhodn
Boloňka Delphin XENOX - lehký plavačkový teleskopický prut vhodný pro lov se spl
3049.00 Kč vč. DPH
1220.00 Kč vč. DPH
1460.00 Kč vč. DPH

Zebco TrophyTele 3m 70g
Bolognese Zebco TrophyTele 3m 70g
Kvalitní teleskopický prut se super poměrem cena-kvalita. Délka 3 m! 
888.25 Kč vč. DPH

Rybářské pruty Bolognese - boloňky

Dlouhé teleskopické plavačkové speciály původně vyvinuté a zdokonalené v Itálii, se nazývají Bolognese, česky se jim pak říká boloňky, případně bolo nebo boloňézy. Jedná se o velice dlouhé rybářské pruty o rozměrech mezi 4 a 9 metry, přičemž nejšikovnější a nejčastěji používané jsou pruty kolem 6 metrů. Pokud Vás nelimituje zarostlý terén a nedostatek místa, zvládne normálně stavěný chlap i sedmimetrový prut, pokud je dobře vyvážen.

Plavačkové boloňky se nejčastěji používají při lovu na bílou rybu v řece, obecně v proudící vodě. Není ale vyloučené používat bolognese pruty ani na vodě stojaté, nebo na lov kaprů a dravců, třeba štik.

Specifika prutu Bolognese

Boloňky jsou lehoučké (něco mezi 200 a 400 gramy) a velice dlouhé. Aby byly dobře vyvážené, je nutné je osadit správně velkým (a těžkým) rybářským navijákem. Je celkem jedno, jestli s přední nebo zadní brzdou, výjimkou není ani použití navijáků s bojovou brzdou. Správné vedení vlasce je pak zajištěno velkým množstvím kroužků, které jsou, opět jako zbytek prutu, velice lehoučké a precizně vyrobené. Velký počet kroužků brání přilepení vlasce na blank prutu v mokrém počasí.

S prutem Bolognese chytáme se splávkem

Plavaná návnada rovná se splávek, splávky používáme i při lovu s boloňkou. Jejich výběr je do značné míry otázkou vkusu, ale platí to, že lehký splávek lépe indikuje záběr, těžší zase dál doletí (s těžším olůvkem). Pokud máte zakrmeno ve vzdálenosti 30 metrů od břehu a příliš lehký splávek, je možné, že tak daleko nedohodíte, a to je jistě škoda. V podstatě platí, že na házení vhodnější jsou o něco málo větší splávky, ale musí být dokonale vyvážené olůvkem, aby byly dostatečně citlivé.

Provozovatel