Navijáky Daiwa a jejich technologie

Pokud jste fanoušky špičkových rybářských navijáků Daiwa, určitě sledujete i neutuchající, neustálý technický vývoj v různých detailech a parametrech. Potom Vás také slova ZAION, MAG SEALED, ABS nebo AIR BAIL nemohou zaskočit. Pro ty ostatní, kteří by chtěli bezvadný spolehlivý rybářský naviják, ale v nových zkratkách poněkud plavou, tu máme stručný soupis s vysvětlením.

Pokud se chcete na vlastní oči podívat na supermoderní naviják, který obsahuje celou řadu níže popisovaných vychytávek, nevynechejte tento skvost - Daiwa Exist LT je další generací jednoho z nejlepších navijáků na světe - běžně ho máme skladem na prodejně - není to sice hračka pro každého, ale je to opravdový technologický skvost.

Daiwa anabízí řadu kvalitních navijáků už od tisíce korun třeba až k hranici 40 000. Podle typu na nich v poslední době najdete vychytávky s tajemnými názvy, jako jsou právě zmíněné ZAION nebo MAG SEALED. Pokud nechcete mít pocit, že kupujete něco, o čem vlastně nevíte podrobnosti, určitě stojí za to se s novinkami Daiwa seznámit.

Seznam novinek a doporučené výrobky

ABS - Anti Backlash System

Systém umožňující dlouhé náhozy bez zamotání vlasce. Výsledkem je o hodně čistější chod cívky s rovnoměrným navíjením vlasce od shora dolů a mnohem menší riziko vzniku smyček a zničení vlasce. Cívky Daiwa jsou poněkud širší a i to usnadňuje čisté navíjení a odvíjení vlasce.

AIR BAIL - vylepšený překlapěč pro přívlačové navijáky

Celý překlápěč AIT BAIL je dutý a o to lehčí, extrémně pevný a pružnější. Tlustá dutá trubička s náběhem na překlápěč eliminuje riziko zamotávání vlasce kolem přklápěče, což je problém, se kterým se jinak často setkáváte u dalších přívlačových navijáků.

AIR ROTOR - lepší rozložení hmotnosti rotoru

Pokud dostanete do ruky naviják, který bude mít kultivovanější chod a nižší hmotnost díky přesnějšímu a vyváženějšímu rozložení hmotnosti rotoru, určitě nebudete proti. Systém AIR ROTOR dává v průměru o 15% úspory hmotnosti než rotory ze stejného materiálu, jen bez technolotie AIR ROTOR.

Jednoznačná odpověď firmy Daiwa na otázku, jestli je možné kvalitní navijáky prodávat v přijatelné ceně. Ano, tento naviják obsahuje patenty ABS a AIR BAIL a opět patří k tomu nejepšímu, co v dané ceně dostanete.

Hard Body-Z

Pod tímto názvem se skrývá nová slitina použitá při výrobě navijáků, opět lehčí, pevnější.

ZAION - lehčí než hliník

Nový materiál vyvinutý přímo inženýry z Daiwy, která se využívá ke konstrukci těla navijáku a rotoru. Jedná se o karbonový materiál s mechanickou odolností na úrovni hořčíkových ocelí, s hmotností o 50% nižší, než je hliník.

SILENT OSCILATION

Tišší a hladší chod převodů díky vylepšenému umístění vedení oscilace

CRBB - Corrosion Resistant Ball Bearings

Bojuje proti velké zranitelnosti ložiskového uložení ve slané vodě. Ložiska označená jako CRBB nabízí 12x vyšší odolnost proti slané vodě a následné korozi.

INFINITE ANTI-REVERSE - zpátky ni krok

Speciální zarážka zpětného chodu, která bývá jinak citlivým a nejslabším místem řady navijáků, je u Daiwy naopak tím nejsilnějším.

Elektrický naviják Daiwa Tanacom

Ultimátní elektrický multiplikátor s ultimátní technologií UT DRAG. Multidisková brzda s velkou odolností proti opotřebení u takového siláka není na ozdobu.

CROSS WRAP - efektivnější navíjení vlasce křížem

Jedná se o unikátní metodu navijení pletené šňůry na cívku, a to křížem. Zabraňuje prořezávání pletenky do nižších vrstev návinu a tím jednoznačně ulehčuje chod navijáku a zpřesňuje hody. Díky CROSS WRAP můžete dosáhnout přesnějších záseků i delších hodů.

UT DRAG - Ultimate Tournament Drag

Mnohonásobně vyšší účinek brzdné síly díky multidiskovéhu brzdnému systému z továrny Daiwa. Impregnované disky v této brzdě vydrží až 30x déle, než v ostatních podobných zařízeních a efektivita brzdné síly je mnohem vyšší.

MAG SEALED - těsnící olej z kosmického výzkumu

Těsnění citlivých pohyblivých součástí navijáku proti vnikání vody, prachu a písku bylo je a vždycky bude velkou výzvou pro konstruktéry předních značek. Dosud používaná guma poněkud brzdí otáčivý pohyb osy a po nějakém čase zteří a přestane izolovat. Místo ní používaný silikon je sice hladší a odolnější před zteřením, ale o to ochotněji do sebe chytá prach a nečistotu. Odpovědí je otevřená spára bez těsnění, zato naplněná olejem, který ze spáry nevyteče, ani se nenechá vytlačit vodou. Jak se toho docílí?

Olej používaný v technologii MAG SEALED obsahuje mikroskopické částečky magnetického oxidu železa, který drží olej v požadovaných spárách doslova jako přibitý. V prostoru, kde je olej potřeba, je generováno dostatečně silné magnetické pole, a olej obsahující magnetickou substanci, se drží na místě tak, že ho neodstraníte.

MAG SEALED ROLNIČKA

Stejná technologie s magnetickým olejem, ale tentokrát použitá u rolničky navijáku

TB - Twist Buster

Speciální rolnička, která zamezuje kroucení vlasce a tření vznikající mezi rolničkou a vlascem či pletenou šňůrou.

 

 

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení